Laika josla:
- 1950. gadā Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālā asambleja nodibināja UNHCR – Apvienoto Nāciju Organizācijas Augsto komisāru bēgļu jautājumos.
- 1951. gadā tika pieņemta ANO Bēgļu konvencija.
- 1954. gadā par nozīmīgo darbu Eiropā UNHCR ieguva Nobela Miera prēmiju, bet nepagāja ilgs laiks, kad sākās nākamā liela mēroga ārkārtas situācija.
- 1956. gadā Ungārijas revolūcijas laikā 200,000 cilvēku aizbēga uz kaimiņos esošo Austriju. Atzīstot ungārus par ‘prima facie‘ bēgļiem, UNHCR vadīja to pārmitināšanu. Šī sacelšanās un tās sekas ietekmēja veidu, kādā humānās palīdzības organizācijas meklēs risinājumus bēgļu krīzēm nākotnē.
- 20. gadsimta 60. gados Āfrikas dekolonizācija izraisīja pirmo no daudzām šī kontinenta bēgļu krīzēm. Turpmākajās divās desmitgadēs mēs palīdzējām arī cilvēkiem, kas bija zaudējuši savu dzimteni Āzijā un Latīņamerikā.
- 1981. gadā UNHCR saņēma otro Nobela Miera prēmiju par pasaules mēroga palīdzību bēgļiem.
- 21. gadsimta sākumā UNHCR palīdzēja risināt nopietnas bēgļu krīzes Āfrikā, Tuvajos Austrumos un Āzijā. Mums tika lūgts, lai savas zināšanas izmantojam, palīdzot arī tiem iedzīvotājiem, kas konfliktu dēļ pārvietoti valsts iekšienē, un lai paplašinām savu lomu, palīdzot bezvalstniekiem. Dažās pasaules daļās, piemēram, Āfrikā un Latīņamerikā, 1951. gada Bēgļu konvencija ir nostiprināta ar papildus reģionāliem juridiskiem instrumentiem.
- 2020. gadā UNHCR atzīmēja savu 70. gadadienu. Savas pastāvēšanas laikā esam palīdzējuši vairāk nekā 50 miljoniem bēgļu veiksmīgi sākt savu dzīvi no jauna.