UNHCR (Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros), Lietuvos įvairovės chartijos asociacijos ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus kartu su keturiomis tarptautinėmis organizacijomis ir bendrovėmis įsteigta Pabėgėlių stažuočių iniciatyva – tiek pabėgėliams, tiek įmonėms naudingas sprendimas.
Shoaibas į Vilnių atvyko 2021 m., prieš tai 10 metų jis dirbo tarptautinėje nevyriausybinėje organizacijoje Afganistane. Po to, kai buvo priverstas pasitraukti iš savo gimtosios šalies, dabar jis atkuria savo gyvenimą Lietuvoje.
„Į Lietuvą atvykęs ir darbo ieškantis pabėgėlis susiduria su tam tikrais iššūkiais“, – patikina Shoaibas. – Gali pretenduoti į darbo vietą, gal net pateksi tarp pagrindinių kandidatų bei sudalyvausi darbo pokalbiuose, bet jei neturi patirties čia, Lietuvoje, darbdaviui galiausiai bus sudėtinga priimti sprendimą tave samdyti.“
Kelis mėnesius ieškojęs darbo, Shoaibas buvo atrinktas dalyvauti naujai sukurtoje Pabėgėlių stažuočių iniciatyvoje („Refugee Fellowship Initiative“), kuri jam parinko sparčiai augančią internetinės dėvėtų drabužių prekybos bendrovę „Vinted“. Nuo 2023 m. pavasario jis atlieka mokamą praktiką žmonių augimo ir vystymosi komandoje įmonės būstinėje Vilniuje.
Pabėgėlių stažuočių iniciatyvą 2023 m. pradžioje įsteigė UNHCR (Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra ), Lietuvos įvairovės chartijos asociacija ir Lietuvos Raudonasis Kryžius, ji įgyvendinama bendradarbiaujant su keturiomis tarptautinėmis bendrovėmis ir organizacijomis – „Swedbank“ banku, „Vinted“, Vilniaus miesto savivaldybe ir Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje. Shoaibas yra vienas iš devynių pabėgėlio statusą turinčių specialistų, jau pasinaudojusių iniciatyva.
„Stebėdami profesionalų trūkumą darbo rinkoje ir matydami, kad daugybė specialistų į Lietuvą atvyksta kaip pabėgėliai, supratome, kad galime pamėginti suartinti įmones ir pabėgėlius“, – paaiškino Lietuvos įvairovės chartijos asociacijos, vienos iš iniciatyvos kūrėjų, vadovė Rugilė Trumpytė.
Pabėgėlių stažuočių iniciatyvoje dalyvaujančios bendrovės džiaugiasi per programą užmegztais naudingais ryšiais su specialistais.
„Supratome, kad galime pamėginti suartinti įmones ir pabėgėlius“
Vienos iš iniciatyvą įgyvendinančių bendrovių „Vinted“, priėmusios Shoaibą, vyresnioji žmonių direktorė Viktorija Jaksebagaitė paaiškino, kad žengti tokį žingsnį „yra naudinga, prasminga ir teisinga mums, kaip verslui, ir visai Lietuvos verslo ekosistemai. Tai pasitarnaus mūsų šaliai ir atneš naudos visoms dalyvaujančioms pusėms.” Vadovė taip pat pridūrė, kad apie programą jie išgirdę iš Lietuvos įvairovės chartijos asociacijos, kuriai įmonė priklauso. „Mums nereikėjo sukti galvos dėl darbo leidimų. Organizacija pateikė atrinktų kandidatų sąrašą. Jie pravedė ir pradinius darbo pokalbius.”
Kaip tarptautinės apsaugos gavėjai Lietuvoje, visi iniciatyvos dalyviai jau turėjo teisę dirbti šalyje.
Tuo tarpu Shoaibui Pabėgėlių stažuočių iniciatyva suteikė galimybę įžengti į Lietuvos darbo rinką ir iš naujo kurti savo karjerą naujoje šalyje.
„Esu nusiteikęs viltingai ir jaučiu, kad dalyvavimas šioje stažuočių programoje padės man pasiekti savo tikslą.“
Pasidalinti Facebook Paisdalinti Twitter