LR Seimo Žmogaus teisių komitetas, Pasaulio sveikatos organizacija (WHO), JT Vyriausiojo pabėgėlių komisaro biuras (UNHCR) ir Tarptautinė migracijos organizacija (IOM) š.m. rugsėjo 30 d. suorganizavo apskrito stalo diskusiją „Ar yra alternatyvos sulaikymui? Standartai, poveikis sveikatai, praktikos“.
Diskusijoje UNHCR apžvelgė tarptautinės teisės standartus dėl atvykstančių asmenų sulaikymo ir apgyvendinimo, WHO išnagrinėjo sulaikymo poveikį sveikatai, o IOM aptarė kitų šalių taikomas ir pasiteisinusias alternatyvas sulaikymui. Į renginį pakviesti ekspertai taip pat nagrinėjo, ar sulaikymas yra vienintelė ir tinkama priemonė valdyti migraciją, bei kokias pamokas galime išmokti iš 2021-2022 m. susiklosčiusios ekstremalios situacijos pasienyje su Baltarusija.
Seimo kontrolierių įstaigos vadovės pasisakymą renginio metu rasite čia.
Lietuva, reaguodama į 2021 m. išaugusius asmenų, atvykstančių iš Baltarusijos į Lietuvą, skaičius, nustatė griežtus apribojimus Lietuvos-Baltarusijos pasienyje bei daugiau nei 4 000 asmenų 2021-2022 taikė ilgalaikį sulaikymą. Tokius Lietuvos veiksmus kritikavo tarptautinės organizacijos, įskaitant UNHCR, bei nagrinėjo ir vertino tarptautiniai teismai.
Pasidalinti Facebook Paisdalinti Twitter