Haridust ja lõimumist käsitlevas taskuhäälingus arutavad ja võrdlevad ÜRO pagulasameti (UNHCR), Eesti Tartu Ülikooli ja Soome Turu Ülikooli eksperdid pagulastest üliõpilaste kaasamist haridusse Põhjamaades ja Balti riikides.
Lastele, kes on olnud sunnitud oma kodust põgenema, võib juurdepääs haridusele nende uuel kodumaal pakkuda turvalisust ja on sageli kaasamise võti.
Põhjamaade Ministrite Nõukogu esinduse Eestis korraldatud uues taskuhäälingu episoodis arutavad kolm sundümberasumise, kaasamise ja hariduse eksperti hariduse rolli uustulnukate lõimimisel Põhjamaades ja Balti riikides.
ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku Ameti Põhja- ja Baltimaade esinduse õigusekspert Kari Käsper rõhutas, kui oluline on kaasata pagulaslapsed kohalikku haridussüsteemi, millest saavad kasu nii kohalikud kogukonnad kui ka pagulased.
Professor Tiit Tammaru Tartu Ülikoolist ja Tuire Palonen Turu Ülikoolist rääkisid koolide tähtsusest nii pagulasõpilaste kui ka nende vanemate lõimimisel ja kaasamisel ning võrdlesid pagulaste kaasamist haridusse eri Põhjamaade ja Balti riikide vahel.
Kogu taskuhäälingu episoodi saab kuulata siit.
Taskuhääling valmis Põhjamaade Ministrite Nõukogu ja UNHCRi juhitud FOR-IN projekti raames. Algatuse eesmärk on edendada pagulaste ja sisserändajate lõimumist Põhjamaades ja Balti riikides, ühendades omavahel osalejaid, sealhulgas ministeeriume, omavalitsusi, valitsusväliseid organisatsioone ning pagulas- ja migratsioonitaustaga osalejaid.
24. oktoobril korraldab Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis koos UNHCRi, Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi, Tartu Ülikooli, Tartu Välismaalaste Teenuskeskuse ja Rootsi Suursaatkonnaga Tallinnas projekti FOR-IN raames konverentsi Lõimimine hariduse ja kohalike osalejate kaasamise kaudu.
Jaga Facebookis Jaga Twitteris